Jak to funguje

Vařečka je mocnější činky:

Všichni si myslí, že cesta ke zhubnutí vede jen přes hodiny strávené ve FITku/posilovně. A to je docela omyl. Mordování se ve FITku je jen doplněk téhle cesty ze stínu. Ve FITku se člověk dostává do formy, zlepší si fyzičku a tvrdou prací se prostě stane FIT. Pohyb na téhle cestě hodně pomůže, ale hubne se primárně v kuchyni!!!

Ale nebojte. Není to o tom hladovět a strádat, jak si mnozí myslí. Je to o tom, mít pevnou vůli naučit se jíst správně. Ano. Jíst správně, protože všichni ti „buclatí“ lidi, které vídáme dennodenně kolem sebe nejsou nic jiného, než produkt špatných stravovacích návyků. A přitom stačí jednoduchý model snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře. To, co nám sice cpou všichni do hlavy, ale nikdo nás to nenaučí. Naučit se jíst musíme hlavně my sami. Byť s dopomocí odborníků, díky kterým to je o dost lehčí. A díky který se lehčími stáváme i my. 🙂


Oblíbené výmluvy proč to nejde:

Vždy, když se mě někdo zeptá jak na to, tak to skončí jednou z mnoha výmluv. Mezi jedny z nejčastějších a mých nejoblíbenějších patří:

„Neměl bych na to čas.“

Ale měl. Příprava jídla/obědů na 4 dny dopředu mi osobně zabere cca 1-2 hodiny. Stačí si odpustit jedno odpoledne u televize, která klidně může hrát v pozadí jako kulisa. A to byste měli vidět ty protáhlé tváře, když se zeptám na oplátku já, jak užitečně strávili ten ušetřený čas, kdy si dali místo zdravé svačiny dva hamburgery. 🙂

„Jíst zdravě je strašně drahé.“

Skutečně? A kdy jsi to naposledy zkusil, že to víš s takovou určitostí? Vždycky, když se lidí s touto výmluvou zeptám, kolik dají měsíčně za jídlo oni a porovnám to s tím, kolik za něj dám já, lišíme se v rozmezí pětistovky. Docela často v můj prospěch. 😉 A jíst musíme všichni. Ale pouze my sami si určíme, zda zdravě, nebo nezdravě.

„Musel bych hladovět.“

Nemusel. Mít na něco CHUŤ a mít HLAD je rozdíl. Je to jen o pevné vůli. Když ale opravdu CHCETE, vůle je silnější než sto chutí.

„Musel bych jíst něco, co nesnáším.“

Nemusel. Je spousta jídel, která mají stejný poměr Tuků Cukrů a Bílkovin a jídelníček se dá upravit na míru. A pokud nějakému jídlu dáme šanci, třeba si ho oblíbíme. Tak jako jsem nemusel brokolici, či mě po prvním ochutnání zrovna nenadchlo Sushi, dnes bych se po obojím mohl užrat.


Proč do toho jít:

Pokud vás přestalo bavit hledat výmluvy a rozhodli jste se najít konečně způsob, který opravdu funguje, cesta opravdu začíná v kuchyni. A pak taky v hlavě. K trvalému zhubnutí totiž nevede žádná měsíční radikální dieta, kdy za další měsíc, po návratu ke starému režimu máte všechno co jste zhubli zpátky. Je to o změně způsobu myšlení. Je to o tom, naučit se jíst správně a přijmout tento způsob za sobě vlastní.

Každý má motivaci jinde. Někdo chce zhubnout do plavek, druhý kvůli ženské, či chlapovi, třetí aby byl fit. Ať už se pro svou životní změnu rozhodnete z jakéhokoli důvodu, mějte na mysli, že ten kdo to ocení nejvíc a kvůli koho to děláte primárně jste jen a jen vy!!!


Komentáře

Komentáře

Srpen 11th, 2015 by scyther
Inline
Inline